bo musze ja jeszcze raz od nowa napisac - nie byłem z niej zadowolony:)

bajekbe

Dlaczego usunąłeś nową notkę?

pani-cogito

Bajku, napisałbyś coś wreszcie :))

pani-cogito

władza jest ciekawym zjawiskiem... czy zauważyłaś, że zawsze, zawsze w naszej kulturze czarny charakter, który zagraża ludzkości szuka nie bogactw itd, ale... władzy:), która dobrze użytkowana może wnieśc wiele dobra ale zarazem jest zbyt wielką pokusą do nadużyć dla zbyt wielu... problem myśle polega w tym, że ludzie chcą mieć władzę nad innymi nie potrafiąc panować nad sobą samym... pozdr!

bajekbe

Oczywiście, Bajku. Nie jestem za feminizmem, o którym piszesz.Jak to napisał Kuncewicz "Feminizm jest dowodem utracenia wiary kobiet w ich wartość i piękno; jest zaparciem się siebie". Nie wiem jednak jak się nazywa utracenie wiary w wartość i piękno kobiet przez mężczyzn.

Lubię gesty uprzejmości. Obojętnie czy są wykonywane przez mężczyzn, czy przez kobiety.
Nie czuję się dobrze, kiedy mężczyźni patrzą na mnie pobłażliwie i mają mnie za maskotkę, która powinna być w domu, która powinna dbać o ten dom, która powinna dbać o "właściciela", którą można od czasu do czasu pogłaskać dla własnej przyjemności, która daje się bez problemu zapłodnić, która rodzi i grzecznie karmi piersią.
Z żalem patrzę jak "maskotki" są wypruwane.

Nie tylko kobiety mają niezdrowe podejście.
Niestety, nie wszyscy mężczyźni rozumują tak samo jak Ty.

Zbyt wielu ludzi dostaje bzika na punkcie władzy, nie uważasz?

pani-cogito

Ależ oczywiście, że nie zawsze! Tak samo jak nie zawsze Polacy są doceniani przez zagranicznych pracodawców, czy inność spotyka się z tolerancją itd, itd.

Świat niestety pełen jest niesprawiedliwości i braku poszanowania dla drugiego człowieka. Z tym, że szacunek należy się z faktu bycia człowiekiem, osobą i jest całkowicie niezależny od płci.

Natomiast feminizm nie dąży do promocji kobiety ani zwraca uwagi na problem braku szacunku, tylko agresywnie dąży do zrównania, co też jest patologią, bo nie powinno się eliminować różnice ale czerpać z bogactwa inności drugiej płci, osoby itd.

pozdrawiam:)

bajekbe

Bartosz, rewelacyjny tekst. Gratki!
Myślisz tak logicznie, rozsądnie- zgadzam się tu z Tobą we wszystkim. Ostatnio przygotowując się do mgr też właśnie myślałam o feminiźmie.
pozdr :*

osia

Ale czy kobieta zawsze jest traktowana z należnym jej szacunkiem? Czy szanowana jest jej rola w społeczeństwie?

Z moich obserwacji wynika, że nie zawsze.
A z Twoich?

pani-cogito